RX 450h HYBRID 2WD

In een select aantal Europese landen is Lexus gestart met de verkoop van de RX 450h Hybrid 2WD. Deze nieuwe, voorwielaangedreven versie van de succesvolle vierwielaangedreven Full Hybrid crossover noteert een CO2-uitstoot van slechts 140 g/km. Daarmee is hij de eerste crossover die binnen het 20% bijtellingstarief voor zakelijke rijders valt.

Geen enkele andere crossover of SUV in zijn klasse is zuiniger of schoner dan de RX 450h Hybrid. Zelfs concurrenten met een dieselmotor – en veel compacte middenklassers – stoten aanzienlijk meer dan 140 gram CO2 per kilometer uit.  Geen enkele auto in de klasse van de RX 450h Hybrid heeft dan ook slechts 20% bijtelling. Afhankelijk van de uitvoering bespaart een zakelijk rijder daardoor € 136,- tot € 154,- per maand ten opzichte van een gelijkgeprijsde auto waarvoor wel de reguliere 25% bijtelling geldt. Anders gesteld: de bijtelling van de ongekend luxe Preference Pro (€ 71.250,-) is hetzelfde als voor een reguliere auto met een catalogusprijs van € 57.000,-. 

Lexus biedt de nieuwe RX 450h Hybrid in twee uitvoeringen aan: de Preference en Preference Pro. De standaarduitrusting van de Preference (€ 62.650,-/lease vanaf € 1.109,- per maand) omvat een audiosysteem met 6 CD-wisselaar, negen speakers, USB- en AUX-aansluitingen en Bluetooth®, evenals stuurwielbediening, een uitgebreide diefstalbeveiliging en een allesomvattende veiligheidsuitrusting met onder meer tien airbags, inclusief twee knieairbags voorin.