Dakar 2010 gewonnen door Sainz

De Dakar 2010 is terug in Buenos Aires, Argentinië, na vele stoffige kilometers. Er zijn 88 motoren, 14 quads, 57 auto's en 28 vrachtwagens gefinished. De winnaars zijn respectievelijk Cyril Despres, Marcos Patronelly, Carlos Sainz en Vladimir Chagin.

Volkswagen heeft met hun Race Touaregs overtuigend gewonnen, want zowel Carlos Sainz als zijn rivaal Nasser Al-Attiyah en de Amerikaan Mark Miller reden voor het blauwe team. Maar BMW deed het helemaal niet gek. Stéphane Peterhansel won in zijn X-Raid vier stages en eindigde in de vierde positie. Vijfde werd Chicherit, eveneens in een BMW X-Raid.

Bij de vrachtwagens was Chagin met zijn Kamaz ongenaakbaar. Alleen teamgenoot Kabirov kon hem volgen. Op een geweldige derde plaats zien we de equipe Van Vliet, Vaanholt en Van Veenendaal met een Ginaf.